Voorland

Voorland

‘Voorland’ van Octavie Wolters is een fascinerende roman voor de liefhebbers van Jan Siebelink en Gerbrand Bakker. In zintuigelijk, verstild proza legt Wolters op nietsverhullende wijze de levens van haar personages bloot. ‘Voorland’ verhaalt over Wolf Haasting, biologieleraar op een kleine mavo, eind jaren zestig. Zijn biologielokaal is voor hem een plek van relatieve veiligheid in een periode van grote veranderingen: hij staat op het punt om te trouwen als hij hoort dat zijn vader terminaal ziek is. In de nacht dat Wolf zijn kind verwekt, sterft aan de andere kant van het dorp zijn vader. Wanneer Wolf zijn zoon Otto voor het eerst vasthoudt voelt hij dat hij op het middelpunt van leven en dood is aanbeland. Hij voelt hoe het land aan hem trekt, hij voelt hoe het tandwiel van de tijd kantelt. Octavie Wolters is neerlandicus.

Informatie

Recensies

01-03-2022

Voorland

Familierelaties op het platteland [Recensie] In de roman Voorland wordt het leven geschetst van biologieleraar Wolf, zijn moeder Johanna en zijn latere zoon Otto. Wolf woont samen met zijn vriendin...


Lees verder...